dętka rowerowa duro

Motocykliści czy kierowcy różnego rodzaju aut gruntownie wiedzą, że żeby zdołać radować się swoim pojazdem w trakcie sezonu (czy to letniego, czy również zimowego), trzeba go adekwatnie przygotować. Wiele osób jednakże nie użytkuje tożsamej zasady względem rowerów, a to istotny błąd. Rower, podobnie jak inne środki lokomocji, pragnie uwagi swojego właściciela - jeżeli o to zadbamy, odwdzięczy się nam bezawaryjnością w czasie najróżniejszych przejażdżek i rowerowych wypraw.

opona zwijana szosa duro

Chociaż rower to nie auto ani motocykl, zatem lista prac, jakie musimy zrealizować podczas przedsezonowego serwisu jest trochę krótsza. Niemniej należałoby się jej przyjrzeć i skonfrontować z stworzonym przez nas rowerem. Oto, o co musimy zatroszczyć się przed zainicjowaniem rowerowego sezonu:

* Łańcuch - przed pierwszą przejażdżką warto sprawić stan napędu roweru. Mowa o łańcuchu - analizujemy jego naciąg. Jeśli łańcuch jest uszkodzony, zanadto luźny bądź też nadmiernie naciągnięty - należy go właściwie naciągnąć. Dodatkowo należy go nasmarować szczególnym smarem do łańcuchów rowerowych - to wydłuży jego witalność.
* Opony - prócz sztampowego napompowania opon do wymaganej ilości ciśnienia (ilość wymaganych barów odnajdziemy na oponie), należy spowodować, czy opony w rowerze nie potrzebują wymiany. W wypadku pęknięć bądź przesadnego zużycia bieżnika - opony wypada wymienić. Nie chcemy przecież, by w czasie dalszej wyprawy rowerowej opony odmówiły posłuszeństwa.
* Hamulce - stan układu hamulcowego w rowerze ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo jazdy, w następstwie tego należy uczynić poprawność działania hamulców oraz stan klocków hamulcowych. Jeżeli są nadmiernie wyeksploatowane - należałoby je wymienić.
* Sprawdzenie śrub oraz oświetlenia - przed pierwszą przejażdżką warto sprawić luz newralgicznych śrub konstrukcji roweru, a gdy wynajdziemy poluzowane śruby - dokręcić je. W dodatku należałoby sprawić elementy oświetlenia - pragniemy jakkolwiek być widoczni na drodze.

To fundamentalna lista czynności, które wypada zrealizować przed pierwszą przejażdżką. Po zimie należałoby też rower dogłębnie umyć oraz pokryć ochronnymi specyfikami - dzięki temu będzie poprawniej chroniony w czasie całego sezonu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *